יעל שקד

פסיכולוגית חינוכית מומחית

טיפול בילדים ומתבגרים עם ADHD , קשיים בלמידה, חרדות,
בעיות התנהגות וקשיים בויסות התנהגותי-רגשי

שלום לכם,

שמי יעל, אני פסיכולוגית חינוכית מומחית, חוקרת ומרצה.

לפסיכולוגיה החינוכית הגעתי מתוך הפסיכולוגיה הקוגניטיבית. במהלך התואר השני (וקצת לפניו) השתלבתי בצוות מחקר בראשותם של פרופ’ צאל ופרופ’ שלו-מבורך, בנושא תפקודי קשב ו- ADHD ובעקבות המלצה של חוקר בכיר אחר התחלתי להתעניין בהתמחות בפסיכולוגיה חינוכית. זאת, על מנת להרחיב את יכולת ההסתכלות שלי, ללמוד ולעבוד ב”שטח”. במשך שנים של התמחות ועבודה בשירות הציבורי עברתי הכשרות והשתלמויות בגישות טיפול שונות ושילבתי את הידע האקדמי שלי בתוך ההכשרות בעבודה בשטח.

לקראת סוף ההתמחות קיבלתי תפקיד של ריכוז תחום הדיאגנוסטיקה, למידה וקשב ובמסגרת זו קיימתי השתלמויות והדרכות לפסיכולוגים בנושאים של הערכה וטיפול בילדים ומתבגרים עם הפרעות בלמידה ו-ADHD, ברמה פרטנית ומערכתית.

עם סיום ההתמחות כפסיכולוגית, חזרתי להשתתף בפגישות מעבדת הקשב באוניברסיטת תל-אביב בראשותה של פרופ’ שלו-מבורך, כדי להמשיך ולהתעדכן בנעשה בשדה המחקרי. ההשתתפות בפגישות אלו גרמו לי להבין כי קיים פער משמעותי בין הנעשה והנלמד בשדה המחקרי ובין הנעשה והנלמד בשטח (בעבודתם של פסיכולוגים במערכות החינוך, כפסיכולוגים וכאנשי חינוך) וכך, עלה בידי לגבש הצעה למחקר אשר דן בהיבטים קוגניטיביים והיבטים קליניים של קשב (וכך התקבלתי ללימודי דוקטורט).

עם לימודי הדוקטורט, הזדמן לי להשתלב כמרצה במסגרות שונות, בתחילה מטעם מעבדת הקשב ולאחר מכן באופן עצמאי, כמומחית בתחומי הלמידה והקשב (הערכה וטיפול).

כיום, אני עוסקת במחקר (כחלק מעבודת הדוקטורט) ובטיפול בילדים, מתבגרים. אני מדריכה הורים לילדים ומתבגרים עם ADHD הפרעות בלמידה (ליקויי למידה), בעיות בויסות רגשי/התנהגותי, בעיות התארגנות, בעיות התנהגות, פחדים וחרדות, קשיי הסתגלות ועוד. במקביל, אני מרצה במסגרות שונות, בנושאים של הערכה וטיפול בילדים ומתבגרים עם ADHD, ומלמדת על היבטים טיפוליים פרטניים ומערכתיים.

במסגרת המחקר, הלימודים וכמרצה אני ממשיכה לרכוש ידע תיאורטי ובמקביל לכך אני רוכשת הכשרה ונסיון בשיטות טיפול שונות מתוך הבנה כי לכל פונה מתאימה גישה טיפולית אחרת ולעתים מתאים וכדאי להשתמש בשילוב של מספר גישות טיפוליות.

מתוך הגיוון בעשייתי, נולד ה”אני מאמין” שלי אשר גורס כי כל ילד, מתבגר או הורה הוא מיוחד במינו. הסיפור שלו, שלכם, מגלם בתוכו עולם ומלואו ואני פה כדי להקשיב, להבין, מתוף הבנה של המציאות ומתוך הבנה תיאורטית ואקדמית רחבה, ולהציע לכם את ה”חליפה” המתאימה ביותר לכם.

 

באתר, תוכלו לקרוא על הטיפולים שאני מציעה ועל הערכת תפקודי קשב שאני מבצעת. בנוסף, תוכלו לקרוא מאמרים, להציץ בתשובות לשאלות נפוצות ולהתעדכן ב”בלוג” שלי לגבי נושאים שונים בתחום ההערכה וטיפול.

במסגרת הקליניקה אני מציעה את השירותים הבאים:

לתאום מפגש

שעות פעילות

ימי שני, שלישי ורביעי 8:00-21:00, בתאום מראש

איזור פעילות

רמת גן, גבעתיים, קרית אונו ואזור בקעת אונו, תל אביב והמרכז

אפשרות לטיפול מקוון (טיפול מרחוק)

צרו קשר

השאירו פרטים ואני אחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן