טיפול בילדים ומתבגרים עם ADHD, קשיים בלמידה, חרדות ובעיות בויסות התנהגותי-רגשי

במסגרת הקליניקה אני מציעה את השירותים הבאים:

ייעוץ קצר מועד להורים

האם להשאיר את הילד/ה שנה נוספת בגן?
מה לעשות כשהילד/ה לא מוכן לעזוב את הטלפון/מחשב?
איזה מסלול לימודים מתאים לילד/ה שלי?

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT - Cognitive Behavioral Therapy)

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי הוא טיפול אשר מתבסס על שיטות המערבות תודעה ומודעות לדפוסי חשיבה ושינוי דפוסי התנהגות באמצעות למידה. לא מדובר על שיטה אחת אלה על מגוון שיטות התערבות אשר מתייחסות לקוגניציה מחד ולהתנהגות מאידך. שיטות אלו הנן פופולריות מאד ונחשבות כיעילות בטיפול בעיקר בחרדות ובדיכאון.

טיפול דינאמי

טיפול דינאמי הוא למעשה טיפול פסיכולוגי קלאסי. בטיפול מסוג זה משתמשים בדיבור כדי להבין מחשבות, רגשות והתנהגות ואת המקורות המודעים והלא-מודעים לאלו. טיפול דינאמי יכול להיות ממוקד סביב נושא או קושי מסויים בדומה לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי אך למעשה הוא …

אבחון ADHD/הערכת תפקודי קשב

בסמוך לתחילת לימודי לתואר שני בפסיכולוגיה (לפני כ-16 שנים) הצטרפתי לצוות מחקר בראשותם של פרופ’ צאל ופרופ’ שלו-מבורך אשר בחן את היבטים שונים של קשב (Attention).

אימון קשבי אישי

שיטת טיפול זו, שפותחה על-ידי פרופ’ צאל, פרופ’ שלו-מבורך וד”ר מבורך, נועדה לשפר תפקודי קשב שונים. לכל ילד עם בעיות קשב מותאמת תוכנית אימון קשבי שנבנית על-פי הפרופיל הקשבי האישי שלו (ראה/י לעיל “אבחון ADHD/הערכת תפקודי קשב”.)

טיפול באמצעות משחק

טיפול פסיכולוגי באמצעות משחק מתאים בדרך כלל לילדים צעירים או לילדים אשר מתקשים לבטא עצמם בטיפול באמצעות דיבור. דרך המשחק נפתח צוהר לעולמו הרגשי של הילד ומתאפשרת היכרות והבנה של תכנים, רעיונות ומחשבות שלעתים לא באים לידי ביטוי באופן מפורש.

הדרכת הורים

הדרכת הורים מתבצעת במקביל לטיפול בילד או מתבגר אך היא יכולה להוות תהליך ייעוצי-טיפולי בפני עצמו.

טיפול בהורות

טיפול בהורות מתאים להורים שמעוניינים, בתהליך עמוק ואיכותי, לבחון ולהבין את ההורות שלהם ואת התהליכים שמשפיעים על ההורות שלהם.

התמודדות עם משברים

משבר הנו התרחשות או אירוע אשר עשוי לשנות את השגרה ולהשפיע באופן שלילי על מהלך החיים.

לצערי משברים הנם חלק בלתי נפרד מחיינו, משבר יכול להיווצר בעקבות מעבר בין סביבות מגורים, מעבר בין מסגרות, שינויים בהרכב המשפחתי, מתיחות בין הורים, פרידה או גירושין של הורים, זוגיות חדשה של הורה ועוד.

לתאום מפגש

שעות פעילות

ימי שני, שלישי ורביעי 8:00-21:00, בתאום מראש

איזור פעילות

רמת גן, גבעתיים, קרית אונו ואזור בקעת אונו, תל אביב והמרכז

אפשרות לטיפול מקוון (טיפול מרחוק)

צרו קשר

השאירו פרטים ואני אחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן