אימון קשבי אישי (אימון קוגניטיבי) באמצעות מחשב

שיטת טיפול זו, שפותחה על-ידי פרופ’ צאל, פרופ’ שלו-מבורך וד”ר מבורך, נועדה לשפר תפקודי קשב שונים. לכל ילד עם בעיות קשב מותאמת תוכנית אימון קשבי שנבנית על-פי הפרופיל הקשבי האישי שלו (ראה/י לעיל “אבחון ADHD/הערכת תפקודי קשב”).

האימון הקשבי מפעיל באופן מבוקר את מערכות הקשב השונות ובכך מוביל לשיפור בתפקוד האקדמי ובהתנהגות. האימון הקשבי מורכב מארבע קבוצות של מטלות אימון. כל קבוצת מטלות מפעילה באופן מיוחד את אחת ממערכות הקשב. בכל אחת מהמטלות מדרג רחב של רמות קושי וההתקדמות ברמות הקושי נקבעת על-ידי איכויות הביצוע של כל ילד וקצב השיפור שלו. בכל המטלות ניתן משוב אישי וישיר תוך כדי ביצוע וכן בסיום כל סדרת צעדים ובסיום מפגש האימון כולו. בדרך זו, הילד מקבל משוב הדוק על ביצועים איכותיים, דבר המדרבן אותו להתאמץ ולהשקיע משאבי קשב בביצוע המטלה. בנוסף, השקעת הקשב מובילה לשיפור בביצוע ולחוויות רבות של הצלחה שהולכות ומצטברות ותורמות לבניית ביטחון עצמי ואמון במסוגלות העצמית.

במחקר שנערך להערכת יעילות האימון הקשבי נמצאו שיפורים משמעותיים במטלות אקדמיות שונות וירידה בשכיחות תסמינים התנהגותיים של חוסר קשב ושל אימפולסיביות/היפראקטיביות. לעומת זאת, לא נמצאו שיפורים  עקביים באף לא אחד מהמדדים הללו בקרב ילדי קבוצת הביקורת, שנפגשו עם אותו צוות ועסקו במשחקי מחשב רגילים ובפעילויות שונות של נייר ועיפרון.

מחקרי המשך של מעבדת הקשב בראשותה של פרופ’ שלו-מבורך ממשיכים בבחינה, פיתוח ושכלול של האימון הקשבי.

האימון הקשבי שאני מציעה משלב שימוש במערכת ממוחשבת שפותחה על-ידי פרופ’ צאל, פרופ’ שלו-מבורך וד”ר מבורך ומשולבים בו אלמנטים מתחום הטיפול הפסיכולוגי, כדי לתת מענה רחב ככל האפשר למטופל ולקשיים שהוא מתמודד עמם ולא רק לתסמינים בתחום הקשב וא/ו קשיים בתחום הלימודי. זאת, בעקבות הבנה כי מלבד קשיי הקשב והיפראקטיביות/אימפולסיביות, לעתים קרובות ילדים עם ADHD סובלים מקשיים רגשיים ומצוקות שנובעים מההתמודדות עם ADHD ולא תמיד המענה ההתנהגותי הנו המענה המיטבי היחיד עבורם.

בנוסף, במקביל לעבודה עם הילד/ה או מתבגר/ת אני משלבת הדרכת הורים, במידת הצורך, במטרה לסייע להורים להתמודד עם הקשיים שילדם/תם מפגינים.

לפרטים וקביעת תור אתם מוזמנים ליצור קשר

לתאום מפגש

שעות פעילות

ימי שני, שלישי ורביעי 8:00-21:00, בתאום מראש

איזור פעילות

רמת גן, גבעתיים, קרית אונו ואזור בקעת אונו, תל אביב והמרכז

אפשרות לטיפול מקוון (טיפול מרחוק)

צרו קשר

השאירו פרטים ואני אחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן