יעל שקד

פסיכולוגית חינוכית מומחית

טיפול בילדים ומתבגרים עם ADHD , קשיים בלמידה (לקויות למידה), חרדות,
בעיות התנהגות וקשיים בויסות התנהגותי-רגשי

_Y8A5207-Edit-Edit

שלום ונעים להכיר,

שמי יעל, אני פסיכולוגית חינוכית מומחית, חוקרת ומרצה.

לפסיכולוגיה החינוכית הגעתי מתוך הפסיכולוגיה הקוגניטיבית. במהלך התואר השני (וקצת לפניו) השתלבתי בצוות מחקר בראשותם של פרופ' צאל ופרופ' שלו-מבורך, בנושא תפקודי קשב ו- ADHD ולקראת סיום הלימודים התחלתי להתעניין בהתמחות בפסיכולוגיה חינוכית במטרה להרחיב את יכולת ההסתכלות שלי, ללמוד ולרכוש ידע נרחב לגבי טיפול בילדים ובני נוער עם קשיים מגוונים. במשך שנים של התמחות ועבודה בשירות הציבורי עברתי הכשרות והשתלמויות בגישות טיפול שונות ושילבתי את הידע האקדמי שלי  בעבודה ב"שטח".

לקראת סוף ההתמחות מלאתי תפקיד של ריכוז תחום הדיאגנוסטיקה, למידה וקשב ובמסגרת זו קיימתי השתלמויות והדרכות לפסיכולוגים בנושאים של הערכה וטיפול בילדים ומתבגרים עם הפרעות בלמידה ו-ADHD, ברמה פרטנית ומערכתית.

עם סיום ההתמחות כפסיכולוגית, שבתי למעבדת הקשב באוניברסיטת תל-אביב בראשותה של פרופ' שלו-מבורך, כדי להמשיך ולהתעדכן בנעשה בשדה המחקרי. הלמידה במעבדת הקשב הסבה את תשומת ליבי לפער משמעותי בין הנעשה והנלמד בשדה המחקרי ובין הנעשה והנלמד בשטח (בעבודתם של פסיכולוגים בכלל ובעבודתם של אנשי חינוך). בהמשך לכך, עלה בידי לגבש הצעה למחקר אשר דן בהיבטים קוגניטיביים והיבטים קליניים של קשב

כיום, אני עוסקת בעיקר בטיפול בילדים ובני-נוער (מתבגרים) ומדריכה הורים ואנשי חינוך בנושאים של: ADHD הפרעות בלמידה (ליקויי למידה), בעיות בויסות רגשי/התנהגותי, בעיות התארגנות, בעיות התנהגות, פחדים וחרדות, קשיי הסתגלות ועוד.

במקביל, אני מרצה באוניברסיטאות, חברה בועדת מומחים של משרד החינוך ל-ADHD ומשתתפת בועדות של משרד החינוך. 

במסגרת המחקר וכמרצה אני ממשיכה לרכוש ידע תיאורטי ובמקביל לכך אני ממשיכה ברכישת הכשרה בשיטות טיפול שונות מתוך הבנה כי לכל פונה מתאימה גישה טיפולית אחרת ולעתים אף כדאי להשתמש בשילוב של מספר גישות טיפוליות.

מתוך הגיוון בעשייתי, נולד "אני מאמין" שלי אשר גורס כי כל ילד, מתבגר או הורה הוא מיוחד במינו. הסיפור שלו, שלכם, מגלם בתוכו עולם ומלואו ואני פה כדי להקשיב, להבין, מתוף הבנה של המציאות ומתוך הבנה תיאורטית ואקדמית רחבה, ולהציע לכם את תכנית ההתערבות המתאימה ביותר לכם.

באתר, תוכלו לקרוא על הטיפולים שאני מציעה ועל הערכת תפקודי קשב שאני מבצעת. בנוסף, תוכלו לקרוא מאמרים, להציץ בתשובות לשאלות נפוצות ולהתעדכן ב"בלוג" שלי לגבי נושאים שונים בתחום ההערכה וטיפול.

במסגרת הקליניקה אני מציעה את השירותים הבאים:

לתאום מפגש

שעות פעילות

ימי שני, שלישי ורביעי 8:00-21:00, בתאום מראש

איזור פעילות

רמת גן, גבעתיים, קרית אונו ואזור בקעת אונו, תל אביב והמרכז

אפשרות לטיפול מקוון (טיפול מרחוק)

צרו קשר

השאירו פרטים ואני אחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן